11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Nowy blask Przystani

Zabytkowy dworek w Przystani zyskał zupełnie nowe otoczenie infrastrukturalne. Za kwotę blisko 2,2 mln zostały przebudowane okoliczne drogi gminne, powstały nowe ciągi pieszo rowerowe, a całość inwestycji dopełnia stylowe oświetlenie. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo -Mostowych ,,OSTRADA" Sp z o. o.

Droga prowadząca bezpośrednio do obiektu (za starą bramą wjazdową) wykonana została z kostki granitowej, a przyległa ścieżka pieszo-rowerowa z kostki kamiennej. Na przeciw stylowego dworku mieszczącego szkołę podstawową urządzono zieleniec, na którym zachowano stare drzewa, a dosadzone zostały krzewy i róże.

Łącznie powstało ponad 1000 mb. dróg i blisko 2200 m2 ścieżek pieszo-rowerowych. Wartość zadania wyniosła 2 176 722,16 złotych, w tym wartość dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych stanowi 70% wartości kosztów kwalifikowanych.

Ze względu na zabytkowy charakter obiektu część prac prowadzona była pod nadzorem konserwatora zabytków.

Budowa drogi w Przystani to kolejna duża inwestycja drogowa w ostatnim czasie na terenie naszej gminy. Nowy układ drogowy bardzo dobrze wpisuję się charakterystykę zabytkowego dworku podnosząc jego walory turystyczne, stając się piękną wizytówką naszej gminy.

 

1.JPG2.jpg3.jpg4.jpg6.jpg7.JPG8.JPG9.JPG

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!