11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Kalendarium wydarzeń – kwiecień 2021r.

Kwiecień był jeszcze czasem zdalnej pracy naszych seniorów. Otrzymaliśmy od seniorów zdjęcia prac, które zostały wykonane w ramach terapii zajęciowej. Seniorzy wykonywali prace z recyklingu. Metalowe puszki po produktach spożywczych zostały ozdobione sznurkiem jutowym oraz innymi elementami dekoracyjnymi. Wytwory posłużą, jako organizery na różne drobiazgi. Zaplanowano wykonanie różnobarwnej zasłony okiennej.

Czytaj więcej...

Dzienny Dom "Senior+" - kalendarium wydarzeń w marcu 2021 roku

Miesiąc marzec obfitował w wiele różnych zdarzeń. Wykonano dekoracje stołów w stołówce DD"S+". Na potrzeby Urzędu Gminy wykonaliśmy kartki wielkanocne. W ramach zdalnej terapii zajęciowej nasi seniorzy wykonali gałązki forsycji, które zostały wykorzystane do świątecznej dekoracji DD"S+". Krążące przepiśniki zostały wzbogacone o świąteczne przepisy kulinarne. Ponadto dbając o pamięć i koncentrację naszych seniorów dostarczyliśmy materiały służące do treningu mózgu typu: „Główka pracuje", „Zagadki z przymrożeniem oka".

Czytaj więcej...

Dzienny Dom “Senior+” - kalendarium wydarzeń w lutym 2021 roku

W miesiącu lutym z okazji Światowego Dnia Chorego odprawiona została msza święta w intencji seniorów Dziennego Domu”Senior+”. Seniorzy licznie przybyli na poranną mszę do kościoła p.w. N.M.P Królowej Polski w Olszewie-Borkach.

Czytaj więcej...

Dzienny Dom „Senior+" - kalendarium zdalnych zajęć w styczniu 2021 roku

Miesiąc styczeń obfitował w wiele różnych wydarzeń w Dziennym Domu „Senior+" w Olszewie-Borkach. Po przerwie świątecznej nasi seniorzy wrócili do zdalnych zajęć manualnych. W ramach zdalnej terapii zajęciowej panie wykonywały korale z filcu oraz etui na telefony komórkowe, bądź okulary.

Czytaj więcej...

Strefa Relaksu w Dziennym Domu „Senior+" w Olszewie-Borkach

Już czeka na seniorów... Jest to miejsce odizolowane od innych pomieszczeń, wyposażone i zaaranżowane w taki sposób, by kojarzyło się z zaciszem, dobrym klimatem, przytulnością, ciekawą książką, spokojem i relaksem.

Czytaj więcej...

Z życzeniami świątecznymi do naszych Seniorów....

Do Świąt zostało już tylko kilka dni. Postanowilyśmy odwiedzić naszych Seniorów i złożyć Im życzenia świąteczne. Nie zabrakło wzruszeń, wdzięczności, miłych słów i gestów....

Czytaj więcej...

Święta tuż tuż...

Świąteczny nastrój zawitał do Dziennego Domu „Senior+". Nasi Seniorzy rzetelnie pracowali w swoich domach, wykonując świąteczne elementy ozdobne. To doskonały pomysł na długie grudniowe wieczory. Używając farb akrylowych malowali na śnieżnobiały kolor gałązki brzozy, które zostały przekazane do Dziennego Domu „Senior+" i wykorzystane do tworzenia świątecznych kompozycji.

Czytaj więcej...

Wsparcie dla Seniorów

W okresie pandemii kiedy to działalność Dziennego Domu „Senior+" została zawieszona pomoc i wsparcie naszym Seniorom odbywa się w sposób zdalny. Staramy się na bieżąco reagować na potrzeby podopiecznych. Od poniedziałku do piątku do Seniorów jest dowożony ciepły posiłek.

Czytaj więcej...

Kiermasz Prac Seniorów

W dniu 1 czerwca 2019 r. podczas Festiwalu Biegowego ZABIEGAJ O-BORKI Dzienny Dom „Senior+” w Olszewie-Borkach zaprezentuje prace, które powstały w ramach zajęć rozwijających. Na kiermaszu będzie można nabyć szkatułki, pudełka na chusteczki, obrazy i inne dzieła wykonane przez podopiecznych Domu Seniora. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Warsztaty dietetyczne w Dziennym Domu „Senior+”

W dniu 15 kwietnia 2019 r. w Dziennym Domu „Senior+” odbyły się warsztaty dietetyczne pod tytułem Zdrowe dania Wielkanocne. W ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrołęce pracownicy z sekcji HDiMiPZ (Ewa Gawrońska oraz Milena Romanik-Ciszkowska) przeprowadzili akcję prozdrowotną dot. promocji zdrowego stylu życia, w tym prawidłowego odżywiania, a także promocję aktywności fizycznej.

Czytaj więcej...

Kurs komputerowy dla podopiecznych DDS

Świat komputerów i internetu nie jest już tajemnicą dla podopiecznych Dziennego Domu „Senior+” w Olszewie-Borkach. Seniorzy odbyli kurs komputerowy współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Kompetencje kluczowe niech wypełnią Ci głowę!” realizowany przez PROJECT CREATION, przy współpracy z firmą PREME. Szkolenie miało wymiar 80 godzin i zaowocowało rozwojem kompetencji związanych z korzystaniem z komputera oraz internetu.

Czytaj więcej...

Z życia DDS+

W Dziennym Domu „Senior+” 8 marca obchodziliśmy w bardzo miłej atmosferze. Panowie zadbali, aby Panie w tym dniu czuły się wyjątkowo, a radosnym nastrojom sprzyjała słoneczna pogoda. Paniom zostały wręczone piękne kwiaty przez Zastępcę Wójta Pana Mariusza Prusaczyka, Kierownika Referatu Spraw Obywatelskich i Ochrony Środowiska Pana Juliusza Zdanowicza oraz Panów z Dziennego Domu Seniora, którzy obdarowali Panie również słodkimi upominkami.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla Seniorów-dania świąteczne

W dniu 7.12.2018r w Dziennym Domu "Senior+" w Olszewie-Borkach odbyły się warsztaty z cyklu Zdrowe gotowanie=zdrowe odżywianie. Podczas spotkania Seniorzy uczyli się przygotowywać potrawy świąteczne. Dietetyczka podkreślała, iż obecne tempo życia oraz zapominanie o starych tradycjach powoduje że na świątecznym stole coraz częściej królują gotowe potrawy.

Czytaj więcej...

Spotkanie otwarte na temat profilaktyki zdrowia

W dniu 26.10.2018r w Dziennym Domu Senior+ w Olszewie-Borkach odbyło się spotkanie dla mieszkańców gminy dotyczące profilaktyki zdrowia z panem mgr Zbigniewem Kołbą. Tematami, które były poruszane były min.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla Seniorów

19.10.2018 r w Dziennym Domu Senior+ odbyły się kolejne warsztaty kulinarne z z cyklu "Zdrowe gotowanie=zdrowe odżywianie" z dietetyczką Kingą Karalus. Tym razem Seniorzy przygotowywali bezmięsne dania na ciepło. Podczas spotkania można było dowiedzieć się w jaki sposób przygotowywać potrawy z warzyw aby miały jak najlepszy wpływ na zdrowie. Uczestnicy pod kierunkiem Pani Kingi zostali podzieleni na grupy i  sami gotowali.

Czytaj więcej...

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!